//////

Wysiłkowe nietrzymanie moczu a inne problemy z pęcherzem

Chociaż większość problemów z pęcherzem utożsamia się z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, nie każda tego typu dolegliwość nim jest. Wręcz przeciwnie, mocz może być nietrzymany również z tzw. parcia, można mieć problem z nietrzymaniem mieszanym lub z powodu przepełnionego pęcherza. Z drugiej strony to właśnie wysiłkowe nietrzymanie – czyli powstałe na skutek spięcia mięśni brzucha (np. podczas procesu śmiania się) – jest najczęstszą z tych dolegliwości.

Po czym poznać wysiłkowe nietrzymanie moczu? Najważniejszym objawem jest brak parcia – chory po prostu nie czuje, że upuszcza mocz, i poznaje to dopiero po plamie na spodniach. Ponadto doświadcza on większego ciśnienia w okolicach brzucha, skądinąd wywołującego właśnie owo upuszczanie moczu. Ponad połowa pacjentów z takim problemem cierpi właśnie na nietrzymanie wysiłkowe. Większość z nich to kobiety poniżej pięćdziesiątki. Możemy więc mówić o poważnym problemie społecznym, zwłaszcza że mnóstwo pacjentek i pacjentów nie zgłasza się z tym do lekarzy.

Salon medycyny estetycznej

Profesjonalne zabiegi oferowane przez salon medycyny estetycznej nadal wzbudzają dość sporo kontrowersji w naszym kraju. Jedni uważają je za całkowicie potrzebne, gdyż dzięki nim mogą poczuć się o wiele lepiej i odzyskać utraconą pewność siebie. Drudzy natomiast twierdzą, że jest to ingerencja w nasz wygląd i każdy powinien wyglądać tak, jak zostało to zapisane w genach. Przede wszystkim należy odróżnić od siebie pojęcie medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. W medycynie estetycznej nie ma żadnych poważnych zabiegów chirurgicznych. Wszystkie zabiegi odbywają się bez użycia skalpela i już od razu po zakończonym  zabiegu wychodzi z salonu medycyny estetycznej. Oczywiście na efekty po tych zabiegach czasami trzeba poczekać kilka dni, aż wszystkie drobne ranki się zagoją i będziemy mogły zobaczyć naszą nową, o wiele młodszą twarz. Największym minusem tych zabiegów jest niestety cena, gdyż najczęściej wykonuje się je w pełnych seriach, które dość często kosztują około kilku tysięcy złotych.